HARIMO s.r.o.
U Habrovky 247/11, 140 00 Praha 4 - Krč, mobil: +420 724 865 224, e-mail: info@harimo.cz

Otevřít menu
HARIMO

Vhodná podlaha pro Váš domov

Jak vypadá váš současný domov? Máte čerstvě po rekonstrukci, postavili jste dům, nastěhovali jste se do většího podnájmu nebo teprve zvažujete přeměnu obydlí do nového vzhledu a tušíte, že bude lepší to vzít od podlahy? Víte, že podlaha v bytě i domě je to první co upoutá vaši pozornost? Aby ne když zabírá celou plochu. Udává charakter celé místnosti. Takže pokud je celá špinavá, poškrábaná, odlupuje se, dlažba je popraskaná anebo odstín už vůbec neodpovídá originálu, je na čase ji vyměnit.

Co je nutné promyslet, než podlahu koupíte

Vybrat tu správnou podlahu může být někdy oříšek. A je to velmi důležité rozhodnutí. Na tu podlahu se budete dívat další desítky let. Ten pohled by vás měl těšit, a ne ve vás vyvolávat nějaké špatné emoce. Při výběru podlahy je dobré řídit se určitými osvědčenými pravidly. Pak nenarazíte. Určitě se poptejte známých a své rodiny na jejich zkušenosti. Věřte však, že to, co platilo před třiceti lety, je už dnes zase jinak. Třeba tolik zatracovaná laminátová podlaha, se dnes do určitých prostor určitě vyplatí. PVC už nabízí mnohem více vzorů a jeho kvalita je prostě unikátní. Koberce se vrací, protože jejich přínos je zkrátka velký a k dispozici jsou i všelijaké přírodní materiály.

Jak tedy vybrat tu podlahovou krytinu právě pro vaše potřeby? Stačí si promyslet možnosti a jak moc velké nároky na ni budete mít v dané místnosti.

  • Bude položena v pokoji, kde je vlhko?
  • Máte doma domácího mazlíčka, a tedy podlaha musí odolat jeho drápkům?
  • Jaký druh vytápění používáte? Podlahové, ústřední, kamna, krb?
  • Jaké máte finanční možnosti?
  • Styl vašeho obydlí odpovídá spíše moderně nebo jinému interiérovému stylu?

Tyto a možná i nějaké další otázky je potřeba pořádně zvážit. Podlahu si nekupujete na dobu jednoho roku. Výběr by tak měl být uvážený. Promyslete i takové aspekty jako je úklid, druh podkladu, odolnost materiálu a snadnost poškozených částí. Vybírejte podle zkušeností, ale i typu pokoje Některé materiály jsou někde více oblíbené než jiné. Do koupelny a na WC se odjakživa podkládá dlažba. Jenže dnes je možnost tam nalepit i vinyl. Troufnete si nebo raději dáte přednost klasice? Zkuste si představit, jak má váš pokoj vypadat. Máte být spíše venkovský styl? Pak bude vhodná kresba dřeva. U moderních pokojů se nebojte zvolit třeba i mramorový vzhled nebo pocit litých podlah. Dneska je tolik možností. U nás, v prodejných HARIMO, si můžete vybrat z různých tlouštěk PVC profilů s úpravou filcu i bez. Je zde k dostání mnoho koberců různých barev, vzorů i třídy zátěže. Najdete zde i čistící zóny, které pomáhají udržet pořádek v budově.

← zpět